Dyt. Berrin Yiğit

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi

1979 İstanbul doğumlu Yiğit, ilk ve ortaöğrenimini yine aynı şehirde Şişli Terakki Lisesinde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden 2001 yılında dereceyle mezun oldu. Gıda sanayinin önde gelen kuruluşlarında 2 yıl süreyle beslenme danışmanı ve ürün müdürü olarak çalıştıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitimine devam etti. UCLA üniversitesinde pazarlama konsantrasyonlu genel işletme programını tamamladıktan sonra, California State University at Los Angeles' da 'Alternatif beslenme' alanında hızlandırılmış bir program bitirdi.

Yurt dışındaki eğitimi süresince Cedars Sinai Medical Center'da gönüllü olarak çalıştı, American Heart Association, American Diabetic Association gibi vakıfların etkinliklerinde yer aldı. Yurtdışında pek çok noktada yer alan ve tanınan, önemli bir zayıflama merkezinde diyetisyenlik pozisyonunda yer aldı. Türkiye Diyetisyenler Derneği eski yönetim kurulu üyesi olan Yiğit'in bugüne dek pek çok gazete ve dergide, internet sitelerinde yazıları yayınlanmış, televizyon/radyo programlarına ve seminerlere konuşmacı olarak katılmıştır.

Berrin Yiğit bugün kendi ofisinde beslenme ve diyet danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde yarı zamanlı ders vermektedir.